Як зрозуміти що у кішки температура

Як зрозуміти що у кішки температура

Температура тіла у котів значно вища, ніж у людини – понад 38 градусів. Коливання цього показника свідчать про проблеми зі здоров’ям, тому часто дуже важливо знати, як правильно поміряти температуру кішки.

Температура у тварин вимірюється не так, як у людей, тому доведеться докласти деяких зусиль, щоб не нашкодити улюбленцю і не завдати йому зайвих незручностей.

Як правильно виміряти температуру у
кішки

Оптимально визначати тепло тіла спеціальним ветеринарним приладом. Однак не кожен власник має такий термометр. У разі серйозної потреби можна визначити жар і звичайним ртутним градусником.

Для цього необхідно вставити оброблений та змащений наконечник приладу у задній прохід кота та витримати близько п’яти хвилин. Дані такого дослідження будуть дуже точними, проте необхідність надовго фіксувати вихованця та ризик розбити термометр змушують шукати інші способи, що дозволяють виміряти температуру кішці.


Електронні прилади позбавлені ртутного небезпеки, однак мають інші мінуси. 
Звичайний людський електронний градусник не дає точної інформації про температуру кота.

Однак зручність та безпека роблять його одним із найпоширеніших вимірювачів для кішок у домашніх умовах. Найчастіше такий прилад застосовується ректально, рідше фіксується під пахвою, наприклад у кошеня, якому складно ввести наконечник в задній прохід.

Для якісного виміру краще придбати недорогий ветеринарний градусник для ректального чи універсального використання. Такий прилад допоможе заощадити чимало часу та нервів.

Тонкий датчик ректального термометра практично не завдає незручностей кішці, тому при регулярному використанні вихованець швидко звикає до процедури вимірювання і не чинить опір.

Як визначити температуру у кішки без
градусника

Не завжди є можливість використовувати градусник (можливо, його немає), а визначити проблему необхідно. Зміну градусів у тварин можна визначити і за непрямими ознаками без градусника.

Основні ознаки температури у кішки:

 • зниження апетиту;
 • помітно третю повіку у стані неспання;
 • сухий теплий чи гарячий ніс;
 • озноб, тремтіння в тілі;
 • неприродно збуджений стан.
 • апатичність, млявість;


На замітку! 
У кошенят та молодих кішок температура може підвищуватися у зв’язку з активною поведінкою, гормональною перебудовою. 
Тому перш ніж намагатися виміряти температуру, слід дати коту заспокоїтися, часто підвищення в стані спокою не спостерігається.

Проблема того, як зрозуміти, що у кішки температура часто стоїть перед недосвідченими господарями. Уважні власники кішок швидко розуміють, що з котом щось не так за поведінкою. Спокійна та неактивна тварина, яка цілий день проводить на лежанці, не виявляючи інтересу до їжі чи пиття — однозначна ознака хвороби.

Вимірювання ректальної температури

Найбільш ефективним способом є ректальний вимір. Саме такий спосіб дозволяє отримати найточнішу інформацію. Однак цей метод має свої складності — не кожна кішка здатна на спокійну поведінку під час маніпуляції. Тому питання про те, як виміряти температуру у кішки у прямій кишці нерідко залишається відкритим.

Проведення процедури передбачає такий алгоритм дій:

 1. краще проводити маніпуляцію під час глибокого сну вихованця;
 2. термометр повинен бути оброблений антисептичними засобами, щоб уникнути інфікування заднього проходу кота;
 3. датчик приладу краще змастити вазеліном;
 4. вихованця слід закутати в щільну тканину, залишивши вільними тільки
  голову та зад;
 5. бажано запросити помічника, особливо якщо процедура буде
  проводитися вперше;
 6. датчик необхідно вводити дуже обережно та неглибоко, на кілька
  міліметрів;
 7. датчик вводиться під кутом до торкання стінки кишківника;
 8. прилад слід тримати у ректумі до звукового сигналу, після чого
  витягнути.

Тварина під час будь-якого етапу маніпуляції варто заспокоювати, відволікати. Якщо кіт не відмовляється від їжі, варто пригостити його ласощами після її завершення, щоб закріпити позитивний зв’язок. Термометр слід обробити антисептиком, наприклад спиртом.

Яка температура у кішок вважається нормальною

Температура у кішок, на відміну людей, вважається нормальної не більше від 37,8 до 39 градусів. Вищі значення свідчать про патологічний процес або перегрівання організму. Залишати поза увагою підвищення температури не можна, оскільки причиною може бути серйозна патологія.

В нормі організм кішки влаштований таким чином, що надлишок тепла усувається природним чином через шкіру та органи дихання. Якщо ж вихованець хворий, такий процес терморегуляції порушується.

Нормальні показники температури є єдиними всім порід. У безшерстих кішок середні значення також не змінюються.

Причини підвищеної температури у вихованців

При перегріві організму та стресах температура тіла кішки не перевищує 40 градусів. У більшості випадків причиною спеки може бути вірусна або бактеріальна інфекція, що протікає у гострій формі. Хронічне перебіг патологій рідко супроводжується підвищенням температури. Спровокувати порушення терморегуляції можуть токсини, які накопичуються в організмі за наявності паразитів, найпростіших та бактеріальнішої флори.

Наступні захворювання та патологічні стани сприяють підвищенню температури (гіпертермії):

 • запальні патології ЛОР-органів:
  • отит;
  • бронхіт;
  • пневмонія;

 • інфекції сечостатевої системи:
  • цистит;
  • пієлонефрит;
 • харчові отруєння;
 • тяжкі травми;
 • грибкові ураження шкіри;
 • тяжкі алергічні реакції.

Спровокувати підвищену температуру у тварини можуть і процеси некрозу (відмирання) тканин в організмі, тому за наявності спеки необхідно обов’язково показати вихованця ветеринару.

Додаткові симптоми

Спека у вихованців часто супроводжується апатією, відсутністю активності та зниженням апетиту. Тварина навіть може відмовлятися від води і більшу частину часу проводити в положенні лежачи на боці. При цьому кішка часто ховається від хазяїна в затишне місце, де її ніхто не потурбує:

 • Якщо у улюбленця додатково присутні діарея та блювання, то це може вказувати на харчове отруєння або гострі захворювання ШКТ: виразку, панкреатит та ураження печінки. У цьому випадку також може виникати тахікардія, шерсть тварини втрачає блиск і звалюється.
 • Якщо вихованець не дає торкнутися живота і реагує будь-яку спробу жалобним нявканням чи агресією, така поведінка свідчить про патології черевної порожнини.
 • При підвищенні температури потрібно оглянути шкірні покриви улюбленця. За наявності болячок, ранок та висипів можна запідозрити кліщовий енцефаліт, лишай або тяжкі алергічні реакції.

Якщо тварина відмовляється від води, то важливо негайно звернутися до лікаря, оскільки зневоднення може спровокувати смерть. Особливо це необхідно, якщо жар супроводжується діареєю.

Як визначити температуру у тварини

Індикатором підвищення температури тіла кішки є носа. Якщо він прохолодний та вологий, то улюбленець здоровий. Теплий та сухий ніс свідчить про гіпертермію. Однак такий спосіб не дає змоги визначити точні дані. Для того щоб виміряти температуру тварини, знадобиться ртутний або електронний градусник.

Сухий та теплий ніс у кішки може бути, наприклад, після сну. Але це не говорить про недугу вихованця. Цю ознаку слід розглядати разом із іншими симптомами.

Насамперед потрібно підготувати будь-який доступний засіб, який допоможе легко та безболісно ввести термометр у пряму кишку. Це можуть бути мазь лівомеколь, вазелін або дитячий крем. Перед процедурою вихованця слід ретельно зафіксувати, укутавши в рушник. Добре, якщо хтось допоможе, тому що самостійно зробити це важко, особливо коли кішка агресивна.

Після фіксації кінчик градусника потрібно змастити будь-яким із перерахованих засобів і акуратно ввести в анальний отвір тварини на глибину не більше ніж 1 см. Якщо йдеться про стандартний ртутний термометр, то доведеться почекати від трьох до п’яти хвилин. Електронні градусники справляються із поставленим завданням швидше. Після вимірювання температури пристрій потрібно обережно витягти з прямої кишки.

Вводити градусник потрібно рівно і плавно, такі дії дозволять уникнути травмування прямої кишки.

Відео: як виміряти температуру у вихованця

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Q&A - "У вас питання? - У нас відповідь!"
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: