Як намалювати вогонь

Як намалювати вогонь

Головне завдання кожного художника – малювати так, щоб картини максимально передавали реальність. У багатьох виникає бажання зобразити на полотні вогонь. Але як намалювати вогонь, щоб язики полум’я заграли на папері? Розберемо поетапно, як створити живий малюнок на папері.

Малюємо вогонь поетапно

Малювання образів предметів – справа не складна, з ним впорається кожен початківець художник. А ось малювання стихій (вогню, вітру, дощу, хвиль) на порядок складніше. Чому? Тому що по-справжньому гарна та стихія, яка виглядає на папері
«динамічною».

Вогонь олівцем

Вогонь – неймовірне явище. Щоб передати магію палахкотіння полум’я, досить використовувати в повній мірі відповідає колірну палітру і трохи фантазії.

Починати малюнок потрібно з підготовки необхідних матеріалів:

  • аркуш паперу (підійде стандартний);
  • олівець простий (грифель краще вибрати м’який);
  • ластик.

Перш ніж робити перші начерки – перегляньте фотографії, де вогонь зафіксований крупним планом і добре видно всі обриси вогненних відблисків.

 Зверніть увагу на те, як танцюють язики полум’я. До речі, можна малювати вогонь з натури. Для цього можна використовувати запалену свічку. Коли ви візуалізували майбутній малюнок, можна наносити контур майбутнього вогню.

 Малюйте тонкі лінії легкими штриховими рухами, щоб в подальшому можна було їх легко стерти – вони виступають в ролі підказок.

 Далі Ви можете малювати за допомогою геометричних фігур, але в будь-якому випадку важливий результат, а не техніка виконання.

 Зображуючи язики полум’я, почніть з контурних ліній. Пам’ятайте, що один язик завжди більше і вище, ніж інші язики в полум’ї. Верх центральній частині вогню можна розшарувати за допомогою невеликих вогненних знаків різної величини. Не забудьте, що на передньому плані теж обов’язково потрібно промальовувати вогники.

 Розташування кожного елемента продумуйте інтуїтивно, адже вогонь – це здебільшого фантазійний малюнок і кожен бачить його по-своєму.

 Для більшої наближеності до реальності покажіть дим за допомогою розтушовування простого олівця. Зафарбуйте простір кожного вогняного язика і зітріть всі допоміжні штрихи і лінії.

 Добре виглядатимуть і іскри навколо багаття – зображуються аналогічно великим полум’я на різній відстані від основного вогняного пелюстки. Зафарбуйте простір кожного вогняного язика і зітріть всі допоміжні штрихи і лінії. 

Зображення вогню фарбами

З технікою малювання олівцем розібралися, а тепер давайте розглянемо, як малювати вогонь фарбами.

 Кардинальних відмінностей немає. Головна відмінність в тому, що спочатку замальовується загальний фон, а потім вже можна переходити до зображення центральної композиції. 

Важливо спочатку визначити оптимальну колірну палітру. Починати потрібно з темно-червоної фарби, за допомогою якої наноситься пляма – фундамент майбутнього полум’я. 

Далі невеликими мазками формуються язики полум’я, кількість яких залежить від Вашого особистого сприйняття майбутнього малюнка. Далі покроково наносите фарбу більш світлих тонів. Врахуйте, що змішування відтінків спотворить Ваше творіння, а тому прагнете до того, щоб вони гармонійно наближалися один до одного, але не стикалися. Для більшої реальності можна додати кілька штрихів фіолетовою фарбою.

Слідуйте за своєю уявою і тоді у Вас обов’язково все вийде!

Як намалювати вогонь кольоровими олівцями

Зараз ми наочно покажемо вам, як намалювати вогонь, який буде мати гарний чіткий вид. Форма полум’я може бути довільною. Для малювання слід використовувати м’які кольорові олівці, щоб домогтися максимально яскравого і насиченого кольору.

Необхідні матеріали:

  • олівці кількох кольорів;
  • ластик;
  • олівець HB;
  • аркуш білого паперу.

Кроки малюнка:

1. У центрі листа необхідно намалювати каплевидну форму олівцем HB. Це буде спільний силует нашого вогню.

2. Щоб намалювати основні частини накреслив в середині фігури ще три таких форми, але меншого розміру.

3. Прибираємо ластиком допоміжні лінії в центрі великої фігури. За допомогою легких рухів отримуємо верхній виступ з трьома великими стовпами полум’я.

4. У нижній частині додамо ще трохи полум’я невеликого розміру, прорісуем обведення об’єкта.

5. В середині потрібно намалювати контур невеликого вогню з маленькими язиками полум’я.

6. У рисунок також додамо вогонь, який буде виходити за межі контуру. Його форма може бути, як у вигляді краплі, так і довільної.

7. Під головним контуром малюнка намалюємо дрова на яких буде горіти вогонь. Для їх зображення використовуємо простий олівець HB. Малюємо їх у вигляді двох ліній, де на кінець потрібно додати гурток.

8. Додамо дрова трохи реалістичності намалюємо рельєф.

9. Тепер почнемо розфарбовувати малюнок. Для цього в першу чергу беремо жовтий олівець. Їм раскрашиваем вогонь і дрібні язики полум’я. Це буде базовий тон.

10. Потім підбираємо необхідні відтінки оранжевого і червоного кольору, щоб поетапно надати обсяг і контур. Має вийти, як на малюнку нижче.

11. Коричневим олівцем середнього тону повністю раскрашиваем дрова, щоб надати базовий колір деревині.

12. Тепер за допомогою темно-коричневого кольору створюємо обсяг кожного предмета на малюнку.

13. Наостанок беремо чорний колір і прорисовуємо на полінах текстуру дерева і надаємо їм обсяг. Додамо площину землі у вигляді горизонтальної лінії. Також попрацюємо над полум’ям вогню: додамо контур, прорісуем мови і створимо потрібний тон в тіньових місцях.

На цьому малювання вогню завершено. Таке захоплююче заняття підійде для дітей, початківців художників дошкільного віку.

Як намалювати вогонь олівцем

Сьогодні ми з вами дізнаємося як намалювати вогонь олівцем . Це не просто, але дуже захоплююче. Вас, напевно, не раз затягувало дивитися на горіння гілок, на те, як мови багаття поступово захоплюють все нові і нові гілочки, і утворюються вуглинки. А малювати вогонь не менш цікаво.

Крок перший. Позначимо центрально місце, де зосереджено полум’я, намалювавши овал правильної форми. А від нього в сторони, як промінчики від сонця, відходять прямі лінії.

Крок другий. Уздовж ліній «промінчиків» покажемо дрова і поліна. Вони все рівні і будуть надалі закінчуватися зрізом-окружністю. З-під гілок вгору наче вириваються язики полум’я, і охоплюють центральний овал.

Крок третій. Проводимо звивисті лінії в центрі. Вони ніби тягнуться вгору і сходяться там в вістрі. Чим спекотніше – тим більше ліній.

Крок четвертий. Уздовж полін зробимо побільше штрихів, а потім покажемо зріз гілок.

Крок п’ятий. Обкладаємо наш багаття камінням. Можна попередньо намалювати лінію, на якій вони знаходяться, щоб було зручно малювати.

Крок шостий. Стираємо допоміжні лінії: осьові уздовж дров і окружність в центрі намальованого багаття.

Тепер можна розфарбовувати. Сподіваюся, тепер ви знаєте як малювати вогонь олівцем .

Як намалювати вічний вогонь

У цьому уроці ви можете навчитися легко малювати вічний вогонь за допомогою простого олівця.

Малюємо два овали – один в іншому. Від них ведемо вниз дві лінії на деякій відстані один від одного.

Між цими лініями додаємо ще одну, коротше, і з’єднуємо її кінець з кінцями інших двох ліній.

Збоку додаємо ще дві лінії – спочатку коротку, потім довгу, і з’єднуємо кінці.

Зверху додаємо ще пару куточків.

Від овалів малюємо вогонь.

Можна стерти лінії за вогником, а потім просто розфарбувати вічний вогонь.

Відео – як намалювати вогонь

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Q&A - "У вас питання? - У нас відповідь!"
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: