Як намалювати пташку

Як намалювати пташку

Приємно чути навесні і влітку Голосистий спів птахів. Їх трелі можна почути в лісі, біля річки, на лузі або просто у дворі. Особливо радісно виспівують пташки рано вранці, зустрічаючи світанок. Та й взимку можна насолодитися співом синичок і снігурів. Загалом, протягом всього часу року ми можемо спостерігати за різними видами і породами птахів.

Пташка – це вкрита пір’ям і пухом хребетна тварина з крилами, двома кінцівками і дзьобом. Пташки бувають домашні, дикі, лісові, півчі, водоплавні, екзотичні. Птах – символ сонця, неба, вітру, свободи, життя і достатку.

Як намалювати пташку

Діти дуже люблять пташок, тому часто постає проблема, як олівцем намалювати птаха дитині. У природі можна зустріти птахів різної величини. Пташок великих розмірів, таких, як ворона, галка, голуб, можна найчастіше побачити у дворах. Поруч з ними уживаються горобці і синички, тому що тут можна знайти корм, особливо холодної і голодної зими.

 Навіть спостерігаючи за пташками з вікна квартири або будинку, можна не тільки визначити вид птаха, а й відзначити її розміри, якого кольору в неї пір’я, який дзьоб – довгий, короткий, прямий або гачком. Дізнавшись назву пташки, потрібно поговорити з дитиною про те, що птахи приносять велику користь: знищують шкідливих комах. І після цього можна приступати до малювання сподобавшоїся птиці.

Що Вам знадобиться:

 • аркуш паперу;
 • простий олівець;
 • ластик;
 • кольорові олівці.
 1. Малюючи птицю поетапно для дітей, почнемо з простих кроків: візьміть аркуш паперу і простий олівець. Намалюйте коло. У майбутньому з нього вийде голова пташки.
 2. Домальовуйте ще один овал, який буде тулубом.
Як поетапно намалювати пташку
 1. З’єднайте два овали (голову і тулуб) ось такими лініями, як на малюнку 3.
 2. А на цьому етапі малюємо легкий і нехитрий хвостик внизу овалу.
Як наалювати пташку
 1. Звичайно ж, не забуваємо намалювати і крильця нашій пташці.
 1. Тепер настав час взятися за ластик і витерти все допоміжні деталі. І, звичайно, ми не можемо намалювати птаха олівцем поетапно для дітей, які не показавши їм, як пташки сидять на деревах. Після того, як Ви успішно витерли всі зайві деталі, намалюйте внизу гілочку і лапки на ній. Дотримуйтесь наприклад на малюнку під номером 6.
Пташка
 1. Після цього малюємо око – крапочку і дзьоб.
 2. Навіть діти знають, що у птахів є свій колір оперення. Щоб було легко розмежувати кольору забарвлення пташки, ми намалюємо невеликі смужки біля її дзьоба. А також виділити пір’я на крильці і хвості.
Малюнок пташки
 1. Розмалювати пташку можна так, як забажаєте. При цьому можна використовувати кольорові олівці або фломастери.

Зрозуміло, головна особливість птахів – це їхнє вміння літати. Саме тому я покажу, як намалювати птаха, що летить дитині 10-ти, а то і 6-ти років. Це буде легко!

Як намалювати пташку що летить

 1. Ми знову беремо простий олівець і малюємо невеликий горбок, як на малюнку 1.
 2. До цього горбку домальовує знизу ще одну вигнуту лінію.
Як намалювати пташку
 1. Дітям нелегко малювати рівні лінії, але досить нескладно намалювати хвилясті. Так і чинимо на цьому етапі – малюємо лінію химерної форми, як на малюнку 3.
 2. Від цієї лінії малюємо гачки – форму пір’їнок. Чому саме «гачки» – тому що, навіть, якщо їх розставити не рівно поруч один з одним, все одно вийде форма крильця.
Пташка
 1. Поруч малюємо ще одне таке ж крильце тими ж гачками.
 2. Переходимо до малювання хвоста. Його край ми можемо намалювати неакуратними зигзагами і закругленими лініями.
Як намалювати пташку
 1. На цьому, завершальному етапі ми малюємо око – крапочку і будь-який предмет в дзьобі пташки. Але це – за бажанням.

Як намалювати пташку олівцем: поетапно для дітей

Намалювати пташку – завдання, яке часто постає перед дітьми і їх батьками. Горобці, ворони, галки, солов’ї, снігурі, орли, синиці та інші пернаті є поширеними об’єктами в альбомах дітей. Тут знаходиться місце і для незвичайних персонажів – жар-птиць і Angry Birds. Однак все не так складно, як іноді здається для початківців художників. Використовуючи наочні уроки і діючи крок за кроком, поетапно, можна зробити якісний і чіткий малюнок. Після кількох тренувань малювання птиці у дитини будуть виходити все краще.

Покрокові уроки малювання пташок

Уроки малювання птахів з покроковими фото для початківців допоможуть художникам освоїти мистецтво створення птахів на папері.

Зимує птах: малюємо горобця

Серед зимуючих пташок найбільш популярними є горобці. Створити малюнок такої птиці досить просто, якщо діяти поетапно.

 • Потрібно намалювати витягнутий овал. Це основа тулуба пташки.
Як намалювати пташку крок за кроком
 • У верхній частині заготовки потрібно намалювати фігуру з округлими контурами. Це буде голова. Знизу проводиться кілька рівних ліній. Це хвіст зимуючої птиці.
Як намалювати пташку
 • Далі чітко малюється дзьоб.
Як намалювати пташку поетапно
 • Потім потрібно плавними контурами створити обриси грудки, крила і виконати очей.
Як намалювати пташку
 • Потрібно намалювати олівцем лапки горобця.
Пташка
 • Залишається тільки розфарбувати малюнок, використовуючи кольорові олівці або фломастери. При бажанні можна використовувати фарби.
Як намалювати пташку

Птах у польоті: малюємо чайку

 • Процес малювання птиці в польоті набагато простіше, ніж здається. Із завданням впорається навіть дитина. Для початку потрібно намалювати коло, що в майбутньому стане головою, і тіло птиці. Низ і верх тулуба повинні вийти трохи гострими. Округлості тут не потрібні. Потім малюються очі і дзьоб, після чого контури кола треба стерти гумкою.
Як намалювати пташку у польоті
 • Тепер треба намалювати розмах летять крил і хвіст. Крило, яке розташоване ближче до правого краю паперового листа, повинно вийти значно більше і довше другого і тіла. Дрібнити не потрібно!
Пташка у польоті
 • Далі необхідно домалювати лапи і крила. Перші потрібно зобразити складеними щільно один до одного.
Як намалювати пташку
 1. Потім треба провести лінії, з яких вийде стегно. Для цього контур ведеться від лапи чайки вниз. Далі зображують пір’я на хвості і крилах пташки.
 2. Необхідно прибрати всі зайві контури.
 3. Залишається намалювати тіні. Крила птаха в польоті варто зробити практично чорними і сильно затемнити низ чайки. Плюс від крила на тулуб теж падає тінь. На другому крилі, розташованому ближче до лівого краю аркуша, слід трохи намітити обриси пір’я по всій довжині. Подібні контури потрібно зробити на тілі і біля голови.

Як намалювати пташку синицю

Як намалювати пташку синицю

Цей майстер-клас розрахований на допомогу в малюванні синиці.

 1. Малюємо коло: це майбутня голова. Прямими лініями робимо начерки тулуба синиці.
 2. Голові птиці надаємо необхідні обриси. Робимо дзьобик синиці і прорисовуємо очей в правій верхній частині голови.
 3. Робимо виразнішими контури тулуба синиці. Голова повинна дуже плавно перетікати в тіло. Черевце малюємо округлим. Допоміжні лінії прибираємо.
 4. Тепер малюємо гілочку. Изображаем крило синиці і верхню частину ніжок птиці.
 5. Завершуємо зображення лапок. Малюємо пальці і хвіст.
 6. Невеликими, уривчастими лініями накидаємо кордону переходів кольорів. На крилі і хвості малюємо пір’я.
 7. Завершуємо роботу: затінюють голову і хвіст синиці. Прорисовуємо дрібні пір’я там, де необхідно.

Прийоми штрихування

Художники використовують різні техніки малювання, серед них – штрихування олівцем. Давайте ближче познайомимося з цією технікою.

Існує кілька способів штрихування: вертикальна, горизонтальна, штрихування під кутом, штрихування плашкою олівця, за формою предмета, накладення штрихів один на одного, змішування кольорів.

Сподіваюся ці прості уроки малювання птахів і короткий опис основних видів штрихування знадобляться педагогам на уроках малювання в школі і заняттях в дитячому саду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Q&A - "У вас питання? - У нас відповідь!"
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: