Як намалювати птаха

Як намалювати птаха

Приємно чути навесні і влітку голосистий спів птахів. Їх трелі можна почути в лісі, біля річки, на лузі або просто у дворі. Особливо радісно виспівують птахи рано вранці, зустрічаючи світанок. Та й взимку можна насолодитися співом синичок і снігурів. Загалом, протягом всього часу року ми можемо спостерігати за різними видами і породами птахів.

Як намалювати птаха крок за кроком

Птах – це вкрита пір’ям і пухом хребетна тварина з крилами, двома кінцівками і дзьобом. Птахи бувають домашні, дикі, лісові, півчі, водоплавні, екзотичні. Птах – символ сонця, неба, вітру, свободи, життя і достатку.

Діти дуже люблять птахів, тому часто постає проблема, як олівцем намалювати птаха дитині. 

У природі можна зустріти птахів різної величини. Птахів великих розмірів, таких, як ворона, галка, голуб, можна найчастіше побачити у дворах. 

Поруч з ними уживаються горобці і синички, тому що тут можна знайти корм, особливо холодної і голодної зими. Навіть спостерігаючи за птахами з вікна квартири або будинку, можна не тільки визначити вид птаха, а й відзначити її розміри, якого кольору в неї пір’я, який дзьоб – довгий, короткий, прямий або гачком. 

Дізнавшись назву птаха, потрібно поговорити з дитиною про те, що птахи приносять велику користь: знищують шкідливих комах. І після цього можна приступати до малювання птиці.

Що Вам знадобиться:

 • Аркуш паперу;
 • звичайний олівець;
 • ластик;
 • кольорові олівці.
 1. Малюючи птицю поетапно для дітей, почнемо з простих кроків: візьміть аркуш паперу і простий олівець. Намалюйте коло. У майбутньому з нього вийде голова пташки.
 2. Домальовуйте ще один овал, який буде тулубом.
 1. З’єднайте два овалу (голову і тулуб) ось такими лініями, як на малюнку 3.
 2. А на цьому етапі малюємо легкий і нехитрий хвостик внизу овалу.
 1. Звичайно ж, не забуваємо намалювати і крильце нашої пташці.

Тепер настав час взятися за ластик і витерти все допоміжні деталі. І, звичайно, ми не можемо намалювати птаха олівцем поетапно для дітей, які не показавши їм, як пташки сидять на деревах. Після того, як Ви успішно витерли всі зайві деталі, намалюйте внизу гілочку і лапки на ній. Дотримуйтесь наприклад на малюнку під номером 6.

 1. Після цього малюємо око – крапочку і дзьоб.
 2. Навіть діти знають, що у птахів є свій колір оперення. Щоб було легко розмежувати кольору забарвлення пташки, ми намалюємо невеликі смужки біля її дзьоба. А також виділити пір’я на крильці і хвості.
 1. Розмалювати пташку можна так, як забажаєте. При цьому можна використовувати кольорові олівці або фломастери.

Зрозуміло, головна особливість птахів – це їхнє вміння літати. Саме тому я покажу, як намалювати птаха, що летить дитині 10-ти, а то і 6-ти років. Це буде легко!

 1. Ми знову беремо простий олівець і малюємо невеликий горбок, як на малюнку 1.
 2. До цього горбку домальовує знизу ще одну вигнуту лінію.
 1. Дітям нелегко малювати рівні лінії, але досить нескладно намалювати хвилясті. Так і чинимо на цьому етапі – малюємо лінію химерної форми, як на малюнку 3.
 2. Від цієї лінії малюємо гачки – форму пір’їнок. Чому саме «гачки» – тому що, навіть, якщо їх розставити не рівно поруч один з одним, все одно вийде форма крильця.
 1. Поруч малюємо ще одне таке ж крильце тими ж гачками.
 2. Переходимо до малювання хвоста. Його край ми можемо намалювати неакуратними зигзагами і закругленими лініями.
 1. На цьому, завершальному етапі ми малюємо око – крапочку і будь-який предмет в дзьобі пташки. Але це – за бажанням.

Як намалювати птаха олівцем: поетапно для дітей

Уроки малювання птахів з покроковими фото для початківців допоможуть художникам освоїти мистецтво створення птахів на папері.

Потрібно намалювати витягнутий овал. Це основа тулуба пташки.

У верхній частині заготовки потрібно намалювати фігуру з округлими контурами. Це буде голова. Знизу проводиться кілька рівних ліній. Це хвіст зимуючої птиці.

Далі чітко малюється дзьоб.

Потім потрібно плавними контурами створити обриси грудки, крила і виконати очей.

Потрібно намалювати олівцем лапки горобця.

Залишається тільки розфарбувати малюнок, використовуючи кольорові олівці або фломастери. При бажанні можна використовувати фарби.

Як намалювати птаха який летить

Птах у польоті: малюємо чайку

Процес малювання птиці в польоті набагато простіше, ніж здається. Із завданням впорається навіть дитина. Для початку потрібно намалювати коло, що в майбутньому стане головою, і тіло птиці. Низ і верх тулуба повинні вийти трохи гострими. Округлості тут не потрібні. Потім малюються очей і дзьоб, після чого контури кола треба стерти гумкою.

Тепер треба намалювати розмах летять крил і хвіст. Крило, яке розташоване ближче до правого краю паперового листа, повинно вийти значно більше і довше другого і тіла. Дрібнити не потрібно!

Далі необхідно домалювати лапи і крила. Перші потрібно зобразити складеними щільно один до одного.

 1. Потім треба провести лінії, з яких вийде стегно. Для цього контур ведеться від лапи чайки вниз. Далі зображують пір’я на хвості і крилах пташки.
 2. Необхідно прибрати всі зайві контури.
 3. Залишається намалювати тіні. Крила птаха в польоті варто зробити практично чорними і сильно затемнити низ чайки. Плюс від крила на тулуб теж падає тінь. На другому крилі, розташованому ближче до лівого краю аркуша, слід трохи намітити обриси пір’я по всій довжині. Подібні контури потрібно зробити на тілі і біля голови.

Як намалювати диво птаха

У цьому уроці ми розглянемо, як намалювати Жар-птицю олівцем поетапно. Це казковий персонаж, пір’я її дуже яскраво світяться і можуть обпекти. Жар-птицю можна порівняти з птахом Феніксом, а також прототипом її був павич. Жар-птиця щороку вмираємо, потім знову відроджується.

На даному зображення показані три птиці, це тканное полотно, мені сподобалася, яка по середині.

Малюємо голову у вигляді кола, потім очі, потім дзьоб і чубчик.

Малюємо форму тіла птиці.

Намалюйте криву, де крило, потім перший шар пір’я.

Далі другий шар і лапи.

Щоб намалювати гарний хвіст, нам необхідно кривими вказати, де буде розташовуватися кожне перо. Потім прорисовуємо кожне пір’ячко, кінець пера показаний, як язики полум’я.

Ми дізналися, як намалювати Жар-птицю, ось і готовий варіант.

Відео – як намалювати птаха

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Q&A - "У вас питання? - У нас відповідь!"
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: