Як намалювати лелеку

Як намалювати лелеку

Зараз ми розглянемо, як намалювати лелеку олівцем поетапно. Існують кілька видів цього птаха, в Європі живуть білий і чорний лелека, а будемо малювати далекосхідного (черноклювого або китайського) лелеку, який занесений в червону книгу. Лелеки живляться жабами , рибками, равликами , ящірками та ін.

Як намалювати лелеку олівцем поетапно

Намалюйте маленький круг, в ньому очі, потім форму голови і зітріть окружність.

Малюємо дзьоб у птиці, він розташований приблизно під 40градусов і довжиною близько двох голів лелеки.

Намалюйте шию і тіло птиці , яке розташовується десь під 45 градусів.

Малюємо одну лапу, не робіть її занадто маленькою або занадто довгою.

Тепер другу підняту лапу і розмічаємо крило.

Малюємо оперення.

Використовуючи різної м’якості олівці, передаємо різні відтінки на пір’ї у лелеки.

Лелека як намалювати

Символіка малюнка з лелекою проста: цей птах означає будинок, сім’ю та любові до своїх рідних.

Щоб намалювати цю птицю не потрібно особливих навичок і знань, ми підібрали легкі уроки для дорослих та дітей.

покроковий приклад

Спробуйте намалювати лелеку поетапно. Якщо ви малюєте нечасто, то почніть з простої картинки – стоїть на одній нозі лелека.

1 етап

Намітьте голову, груди і тіло не акцентуючись на деталях.

етап 2
Коли контур тіла намічений додайте крило. За формою воно нагадує витягнутий овал. Не забудьте позначити махові пера.

етап 3
Домальовуйте нижню частину тулуба і верхню частину ноги.
На грудях оперення пишною, ніж на черевці – додайте маленьких пір’їнок.

етап 4
Лелеки часто зображуються стоять на одній нозі, підібгавши іншу під себе. Позначте суглоб, намалюйте перетинки на лапках.

Завершивши роботу над кінцівками, переходите до голови. Домальовуйте очі із круглою зіницею і довгий дзьоб.

етап 5
Приступайте до розфарбовування малюнка.

Зробіть градієнт від чорного до світло-сірого на крилі і хвості. Помаранчевим розфарбуйте дзьоб, затінивши нижню частину коричневим. Додатковий обсяг не завадить і кінцівкам птиці. Найсвітліші місця зафарбуйте жовтим, поступово переходячи до помаранчевого кольору. Тінь під тулубом, між перегородками лапок, на колінному суглобі заповніть коричневим кольором.

Надайте обсяг зіниці заштрихованими його сірим.

Приклад малювання лелеки олівцем

Ще один варіант – намалювати лелеку олівцем, без розфарбовування, обходячись лише простим олівцем і гумкою. Для розмітки використовуйте грифель з маркуванням Т (твердий) або ТМ (твердо-м’який, середньої твердості), для остаточної обробки – М (м’який).

Початківцям художникам складно намалювати пропорційну фігуру. Набагато простіше зробити це разметив місця і обсяг основних частин тіла: невелике коло, що позначає голову, довгий овал замість тіла.

За залишеної на голові розмітці намалюємо дзьоб у вигляді витягнутого трикутника. До тулуба домалюємо два вузьких прямокутника – верхню частину ніг. Намети місце під лапи.

Отриману заготівлю перетворюємо в птицю. З’єднуємо тіло і голову шиєю. Під дзьобом проводимо вигнуту лінію – це груди і частина шиї. На спинці намічаємо невеликий горбик.

Додаємо хвіст, за розміром він приблизно з половину тіла.

Пам’ятаємо про ноги і малюємо нижню частину, згин в коліні. Лапки поки не чіпаємо, намічаємо двома трикутниками їх обсяг і місце розташування.

Намічаємо всередині контуру крило. У складеному вигляді воно менше тіла і не закриває хвіст повністю.

Очі робимо у вигляді двох кіл, один в іншому. Прорисовуємо лапки з перетинками.

Найбільші пір’я знаходяться на крилі і хвості. На шиї і череві – пухнасте короткий оперення.

Намітьте місце де ноги згинаються. На голові домалюйте очі.

Гумкою зітріть внутрішні лінії, залишивши тільки зовнішній контур.Малюнок буде виглядати більш об’ємним, якщо в місцях згинів: на шиї, крилі, ногах, в складках пір’я – зробити натиск на олівець сильніше, а лінію товщі.

Лелека з дитиною

Розповімо, про те як намалювати лелеки з дитиною. Сюжет і спосіб малювання складніше, ніж попередні і об’єднують два способи малювання. Так, малюнок спочатку складається з простих елементів: коло, овал, лінії. Потім розфарбовується.

Намалюйте голову, тіло, ноги і шию з кіл, ліній і великого овалу.

Додайте реалістичності, надавши обсяг фігурі. Намалюйте хвіст і крила з пишних пір’я, згорток у вигляді трикутника.

Домальовуйте голову немовляти, що визирає з кулька.

Переходьте до деталей: намітьте місце під крило, легкий пушок на голові, домалюйте ноги з лапками і очі.

На пакунку прорисуйте складки, вузлик. На голові немовляти – вихор, брови, позначте овал обличчя.

Зітріть внутрішні лінії. Зафарбуйте очі персонажів. Контур обведіть сірим, коричневим, пурпурним і чорним кольором.

Розфарбуйте птицю і згорток з малюком. Додайте красивий фон.

летить лелека

Освоїли попередні уроки, намалювати лелеку з дитиною поетапно буде дуже просто. Ця картинка виконана в стилі наближеному до реальності, з опрацюванням фону і дрібних деталей.

Розмітьте фігуру птаха і немовляти.

З’єднайте окремі фрагменти.

Домальовуйте крила, ноги і дзьоб. У малюка розмітьте тіло і ніжки.

Покажіть розмах крил, окресліть ноги птиці.

Покажіть оперення. Враховуйте анатомію крила, воно складається з кістки, шкіри і великих махових крил.

Намітьте пальці на лапах, домалюйте хвіст, очі на голові.

Переходьте до деталей.

Намітьте кіль на грудях. Окресліть кожне перо на крилах. Розмітьте суглоби на ногах. У немовляти підмалюйте очі, вушка і волосся.

Доповніть чорновий начерк маленькими пір’ям. Покажіть лусочки на лапках. Трохи заштрихуйте дзьоб, перехід від голови до тіла. Додайте легкі хмарки для фону.

Зітріть чорнові лінії – реалістичний лелека з дитиною в дзьобі готовий.

Приклад малювання лелеки для дітей

Найлегший спосіб того, як намалювати лелеку для дітей – намалювати її в карикатурному, спрощеному стилі, акцентуючись на характерній позі і його відмінності від інших птахів: довгому дзьобі і тонких ніжках.

Швидкими рухами намалюйте гострий ніс, маленьку округлу голову, довгу шию і крило у вигляді краплі. Заштрихуйте оперення на кінці крила.

Намітьте тіло у вигляді глечика. Проведіть тонкі лінії – це будуть ноги. Жирні точки позначають суглоби.

Підмалюйте гніздо з яйцями – веселий мультяшний лелека готовий!

Чорний лелека

Як намалювати гніздо лелеки

Для початку знайдемо бажане зображення. Якщо малювати з голови не виходить, то фотографії в допомогу.

Мені подобається ця, її і візьмемо за основу.

Розбиваємо її на геометричні фігури. Не потрібно робити це на самій фотографії. Я це показую на неї, для наочності, щоб ви побачили, що еліпси беруться не з повітря.

Приступаємо. Переносимо еліпси, які ми побачили в птахах на чистий аркуш паперу. Додаємо палички туди, де повинен бути дзьоб і ноги, також не забуваємо намітити вигин шиї. Все це робимо не давлячи на олівець. Нам потрібно тільки намітити (перепрошую за якість фото, у мене немає нормальної камери. Я підкрутив контрастність, щоб стало трохи краще).

Тепер обводимо наш силует, малюємо дзьоб вже нормально, показуємо шию, уточнюємо ноги, не забувши при цьому показати коліна.

Дивимося на фото – на наш малюнок. Коригуємо силует, додаючи грудку, уточнюємо спину, показуємо положення хвоста (тут же і крила в складеному вигляді). Якщо хочете підправити щось (дзьоб, ноги – що завгодно) не соромтеся, правте, але не захоплюйтеся. Я трохи скорегував ноги, зробивши коліна нижче.

Стираємо всі зайві лінії.

Після стираємо основу (від олівця слід все одно залишиться). Я малюю м’яким олівцем, тому довелося перенести зображення на новий лист, через це воно виглядає так схематично. Якщо хочете, можете теж перенести. Лист під лист і на світло (вікно \ монітор) і переводите, але не тисніть на олівець.

Так само м’яко, додаємо деталей: очі, крила, відокремлюємо чорне пір’я про білих. Можна хаотично накидати ліній під ноги – це гілки з гнізда. Вимальовувати ці палиці не треба, як хочете, так і малюйте.

Уточнюємо зображення. Обводимо силует не прямими лініями, а намагаємося показати пір’я, звичайними галкообразнимі лініями, як ялинкою. Але не захоплюємося, голова і спинка у них здається гладкою.

Додаємо ніздрі, ділимо дзьоб на дві частини, підфарбовує очей, залишивши в ньому маленьку світлу точку (це відблиск, очі з відблиском здаються більш живими). Показуємо махові пера на хвості і складених крилах, а також маленькі пір’ячко на крилі (лінія, що відокремлює біле оперення від чорного). Пір’я схожі на букву “U” різних прапорцій, нічого складного.

Малюємо гілочки в гнізді, теж хаотично. Додаємо паралельну лінію, до вже наявної. Вони не рівні, тому лінійкою нічого наміряти не потрібно. Все від руки.

На попередньому етапі можна зупинитися. Можна додати ще деталей і заштрихувати оперення, дзьоб і ноги.

Ось ми і показали вам як намалювати лелеку! Якщо вам спопдобалося можете подивитися і другі уроки малювання на нашому сайті! До нових зустрічей на уроці малювання!

Відео – Як намалювати лелеку

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Q&A - "У вас питання? - У нас відповідь!"
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: