Як намалювати кактус

Як намалювати кактус

Вельми не вибагливі рослини, дуже добре підходять для людей з хронічним склерозом або лінню. Відкрито будемо вважати, що всі рослини з шипами і без листя – це кактуси. З таким дивом в будинку економиш і воду, і час, і ворогів відлякувати можна, якщо кинути в них кілька штук. Чи не дивно, що їх ареал проживання – посушлива місцевість Америки. Ну і Мадагаскар, і це не дивно, на цьому острові все знайти можна. Але повернемося до кактусів. У цьому уроці ви дізнаєтеся як малювати кактус .

Як намалювати кактус олівцем поетапно

Він може виглядати не дуже гарним на вигляд, але кожен задрот знає, що одна така рослина біля монітора рятує очі від перенапруги, а сік кактусовий – справжня смакота, якщо правильно приготувати.

Довідаємося трохи більше про кактуси:

  • Скоро Новий Рік, але як святкують його в Північній Америці, а точніше, в Мексиці? Ялинки немає, але завжди можна знайти величезний кактус і навішати йому куль. Так і роблять діти взимку (якщо вона у них є).
  • Любителям випити міцного. Відомий мексиканський алкогольний напій – текіла, робиться з плодів кактуса Блакитна агава. Крім того, плоди інших кактусів дуже смачні, з них роблять варення, їх смажать і варять. Повноцінний продукт харчування. Також як у нас картопля.
  • Кожне деревце кактуса – справжнє сховище для води. У ньому вода знаходиться не в чистому вигляді, а як густий сироп. Добути її дуже просто – продовбати невелику дірку і підставити морду. Тисячі життів в пустелях було врятовано таким способом.
  • Нетрадиційно тверді голки рослини використовуються для накладання швів. Метод оригінальний і практичний, якщо ви порвалися в пустелі, але медицина не схвалює і використовує інші матеріали.

Досить розмов, потрібно діяти.

Крок перший. Малювати будемо не один кактус, а цілу компанію. Почнемо з простих вертикальних ліній, що зображують поле рослин.

Крок другий. Смужок досить, тепер малюємо округлі форми кожного кактуса. Три основних у нас відразу виділилися на тлі, інші, що далі, залишимо в спокої, лише трохи додавши щільності.

Крок третій. Наступний крок – виділити кожен кактус і його гілки, або що це таке, жирною лінією. Хвиляста лінія посередині – це верхівка густої трави.

Крок четвертий. Прибираємо допоміжні лінії.

Крок п’ятий. Штріхуем рослини, траву теж. Місця з’єднання головного стовбура з гілками замалюйте трохи темніше, так створюється ефект тіней.

Як намалювати кактус в горщику

Колись кактус був рідкісною рослиною, яку можна було побачити в пустелях Африки або Америки. Зараз ми вважаємо кактус звичайною кімнатною рослиною. На півдні деякі кактуси готують як страву. У деяких видах міститься корисна для організму рідину. Кактус поглинає максимум вологи, а потім спокійно росте в пустелі, не вимагаючи багато води.

Пропонуємо намалювати цю рослину. Але не безлюдну, а домашню – в горщику.

ВАМ ЗНАДОБЛЯТЬСЯ:

  • аркуш паперу;
  •  олівець;
  •  ластик;
  •  циркуль;

основа

Намалюйте витягнутий по горизонталі овал.

верх

Вниз проведіть дві злегка зігнуті лінії і з’єднайте їх вертикальної лініей.Получітся верхня частина горщика.

Нижня частина

Проведіть вниз дві лінії, нахиливши їх під невеликим кутом. З’єднайте.

рослина

Починаємо “посадку” кактуса. Малюємо велике коло, частина якого перетинається з горщиком. Намалюйте фігуру за допомогою циркуля.

зайві лінії

Лінії кола, які перетинаються з горщиком, акуратно зітріть.

поглиблення

Кактус не ідеально рівний. На ньому є поглиблення, схожі на борозни.

Намалюйте і з іншого боку рослини.

квітка

Наш кактус буде цвісти, тому починаємо малювати пелюстка.

Малюйте пелюстки по колу.

Їх повинно бути п’ять.

Коли закінчите, намалюйте ще один шар пелюсток.

великі колючки

Прийшов час прикрасити кактус колючками.

маленькі колючки

Решта місце на лініях прикрасьте маленькими колючками.

додаткові лінії

Остання деталь – дві додаткові вертикальні лінії на кактусі. Тепер малюнок можна вважати завершеним.

розфарбовуємо

Кактус розфарбуйте будь-яким відтінком зеленого. Інші деталі можна розфарбувати на свій розсуд.

Колаж етапів малювання кактуса

Ось тут-то і з’ясовується, що видів кактусів багато, і вони виглядають по-різному! Я вибрала варіанти які мені здалися найбільш видовищними.

Навчимося малювати ще декілька видів кактусів.

Малюємо кактус Опунцію

Напевно Опунцію ви бачили – найпоширеніший вид. Рослина виглядає як кущ з плоских овальних коржів на яких правильним візерунком розташовані гнізда з щетинками і колючками. Саме на опунцію сідає Чарлі (Чаплін) у фільмі “Сонячна сторона”, так що цей кактус прославлений кінематографом.

Як ви, звичайно, знаєте – зелена частина кактуса – це його стебло, а не листя. Видозмінені листя перетворені в колючки.

Але давайте вже малювати, але малюнок буде простіше. Олівцем намічаємо стебла. Якщо я бачу, що малюнок хороший – виглядає гармонійно і рівновагу дотримано, то можна лінії посилити.

Тепер чекає копітка робота – будемо розподіляти гнізда з колючками правильними рядами. Щетинки взагалі-то білі, але на папері я цього показати не можу.

Ось така вийшла картинка. Можна сказати малюнок-розмальовка Кактус. Ось і займіться справою – розфарбуйте в обхід колючок.

Але ось, з опунцією познайомилися. Тепер – будемо малювати Цереус-високий кактус американських пустель схожий на канделябр.

Як намалювати кактус Цереус

Але наш малюнок кактус буде цікавіший – намалюємо розгалужений кущ.

Зробивши начерк олівцем переходимо до самого малюнку:

Стебла цього кактуса мають не рівну поверхню – вони складчасті або ребристі. Саме на цих виступаючих ребрах і ростуть колючки.

Розфарбуємо:

Ну ось, ми з вами повчилися малювати ще декілька видів кактусів.

Відео – як намалювати кактус

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Q&A - "У вас питання? - У нас відповідь!"
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: