Як намалювати фрукти і овочі

Як намалювати фрукти і овочі

Поетапне малювання фруктів з дітьми

В основі поетапного малювання з дітьми лежить, перш за все, аналіз форми зображуваного предмета. У фруктів, і у овочів, форма наближена до кулі або еліпсоїда. Тому на папері головними плоскими фігурами будуть коло і овал. Це прекрасна можливість повчитися з малюками малювати такі фігури. Кола і овали потрібно намагатися малювати відразу, однією лінією. І нехай кружечок буде кривувато. Якщо малювати його частинами, то рівніше навряд чи вийде. Але лінія при цьому точно буде «волохатих».
Фрукти цікаво малювати дітям різного віку. Але якщо для малюків буде важливо просто передати форму, а розфарбувати можна і одним кольором,то для хлопців з 8-9 років найголовнішим викликом буде саме робота з кольором. Краще і найпростіше виконувати роботу гуашовими фарбами, але можна і олівцями.

Яблуко – поетапне малювання фруктів з дітьми.

Цей фрукт добре знайомий дітям. Виявлення його форми теж у хлопців складнощів не викликає. Яблуко – це куля. Тому в основу малюнка покладемо коло. Але, якщо придивитися уважніше, то нескладно помітити, що яблучко не зовсім кругле. Зазвичай воно злегка звужується до низу. Крім того, у кожного яблука є невелика виїмка, в якій прикріплюється гілочка-хвостик. Є ще й знизу поглиблення, але у нашого яблука його не видно.
Розфарбовувати яблука можна і однотонно, і з «бочками». Якщо ви розфарбовуєте кольоровими олівцями, то чи не забуваєте, що напрямок штрихів має як би повторювати форму яблука.

Схема поетапного малювання яблука з дітьми

Груша – поетапне малювання фруктів з дітьми.

У груші форма складна. Проаналізуйте її з дітьми, розбийте складну форму на прості. А потім намалюйте грушу, змоделювавши її з двох кіл.

Схема поетапного малювання груші з дітьми

Слива – поетапне малювання фруктів з дітьми.

Слива – це вже не куля. Найбільше його форма схожа на яєчко. І на папері сливу зобразимо овалом. Характерна риса – борозенка, як би ділить плід навпіл.

Схема поетапного малювання сливи з дітьми

Вишні – поетапне малювання фруктів з дітьми.

А ось вишеньки майже зовсім круглі! Тільки там, де гілочки кріпляться до ягідка – невелика виїмка. Точно так само можна намалювати черешню. Тоді вона може бути не тільки червоною і бордовою, а й жовтою.

Схема поетапного малювання вишні з дітьми

Кавун – поетапне малювання фруктів з дітьми.

Ще один абсолютно круглий фрукт – кавун. Майже ідеальний куля! Найголовніше в кавуні – це його смужки. Для малюків намалювати їх досить складно. Можливо з цього цей простий за формою фрукт малюють з дітьми досить рідко. До речі, кавун – це не зовсім фрукт, а гігантська ягода.

Схема поетапного малювання кавуна з дітьми

Полуниця – поетапне малювання фруктів з дітьми.

Ось інша ягода – не така величезна, як кавун, зате всім прекрасно знайома. Форма у ягідки нагадує яблучну, але донизу звужується полуниця набагато сильніше.

Схема поетапного малювання полуниці з дітьми

Як намалювати фрукти аквареллю

Малювання аквареллю приносить багато задоволення і, як правило, призводить до відмінного результату у вигляді шикарних картин. У цій статті буде розглянуто детальний алгоритм дій з малювання стиглої і соковитою груші за допомогою акварелі. Все, що для цього потрібно – дотримати прості кроки (їх кількість дорівнює чотирьом). Урок розрахований на новачків, тому із завданням може впоратися кожен, хто за нього візьметься.

Як намалювати фрукти фарбами?

Що знадобиться для зображення груші за допомогою акварелі?

Для комфортної і повноцінної роботи починаючому художнику знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  • готовий шаблон груші в роздрукованому вигляді (це спростить завдання, т. е. у новачка вже буде готовий контур, і не потрібно буде малювати його з нуля, що забирає чимало часу);
  • аркуш паперу, призначеної для малювання аквареллю (тільки на такому «полотні» можна буде зобразити максимально природну і натуральну грушу, тому економити на матеріалі не рекомендується);
  • простий олівець з метою зображення контурів (він не повинен бути занадто м’яким і темним, щоб лінії були видно з-під фарби);
  • кисть невеликого розміру (вона може виконуватися, як з натуральної, так і зі штучної сировини);
  • власне самі фарби (класичний набір з різних квітів (як мінімум, 12);
  • склянку чистої води для ополіскування кисті кожен раз після обмоканія її в фарбу;
  • рушники з паперу, щоб її промивати і іноді витирати руки (можна взяти звичайні столові серветки або паперові хусточки);
  • велика сіль для створення ефекту крапель води на груші (це виглядає дійсно вражаюче).

Щоб все вийшло красиво і з першого разу, необхідно дотримуватися певної послідовності робіт, яка буде розглянута далі.

Покроковий алгоритм дій

Є загальний порядок, якого варто дотримуватися для отримання оптимального результату. Але в деяких ситуаціях можна робити винятки на розсуд художника.


Важливо! 
Необхідно в обов’язковому порядку дотримуватися послідовність дій, в іншому випадку результат не виправдає очікувань!

На першому етапі силует груші переноситься на акварельний папір. Шаблон, в свою чергу, підкладається під її чистий аркуш, а потім все це відправляється до джерела світла, припустимо, до вікна в світлий час доби. Все, що потрібно зробити на даному етапі, злегка пройтися олівцем по цьому контуру. Важливо не натискати на олівець, щоб лінії залишалися світлими. В іншому випадку в подальшому часу вони будуть проступати через фарбу.

Після цього необхідно вибрати кольору в кількості двох штук. Відтінки кожного з них змішуються за допомогою палітри. Робиться це досить просто, з дотриманням базових правил малювання аквареллю. Залишиться тільки зробити заливку силуету на спеціальному папері. При цьому важливу роль відіграє чергування квітів в різних областях об’єкта. Їх змішування відбувається набагато краще, якщо в фарбу додати більше води.

Але і перестаратися в даному випадку не рекомендується, оскільки сильне розведення фарб може привести до відсутності конкретного кольору. Працювати з фарбами рекомендується швидко, щоб вони не встигли висихати і залишалися вологими. Тільки при такому розкладі робити наступні кроки буде досить легко і просто.

Щоб зробити текстуру болееразнообразной, слід наносити воду крапельним шляхом. Для цього необхідно занурити пензлик в воду, а потім «скинути» все краплі на фарбу, яка і без того є мокрою.

Перш ніж відбудеться повне висихання фарбувального складу, необхідно насипати на грушу велику сіль, а потім дозволити їй повністю висохнути. Як тільки це відбудеться, залишиться прибрати всю сіль і насолодитися прекрасними текстурами, які вийдуть в результаті.

В результаті повинна вийти гарна текстурированная груша з чітко вираженим силуетом. Цей урок досить простий, тому впоратися з ним зможе кожна людина, яка захотіла спробувати свої сили в даному напрямку. Все, що для цього необхідно – строго дотримуватися правил роботи з аквареллю і діяти послідовно.

Як намалювати фрукти на тарілці

КРОК 1

Намітьте ширину і висоту малюнка. Позначте основні пропорції миски з фруктами. По центру намалюйте овал.

КРОК 2

Накидайте форму миски.

КРОК 3

Намітьте яблуко і банани.

КРОК 4

Позначте сливи і край миски.

КРОК 5

Накидайте форму бананів.

КРОК 6

Намітьте грушу і уточніть форму бананів і яблука.

КРОК 7

Опрацюйте форму фруктів, зробивши її більш складною. Намітьте деталі.

КРОК 8

Намалюйте контур, намагаючись варіювати товщину і натиск лінії. Прорисуйте деталі. Намітьте стіл. Приберіть допоміжні лінії.

Поетапне малювання овочів з дітьми.

Поетапне малювання овочів з дітьми корисно тим, що на цих нескладних об’єктах ви можете вчити дітей аналізувати форму предмета і вирішувати, як передати його на папері. Дуже багато овочів близькі до форми кулі. Переносячи їх на площину, ви будете малювати коло. Але це коло-куля не завжди очевидний для дітей. Наприклад, в цибулі його треба знайти. А також з’ясувати, що потрібно додати, щоб вийшла саме цибулина. Як і при будь-якому поетапне малюванні з дітьми, постарайтеся уникнути при малюванні овочів бездумного копіювання.
Всі овочі на картинках розфарбовані фарбами. Але для роботи з дітьми підійдуть і олівці. Овочі – чудові об’єкти для оброблення навичок роботи з олівцями! Розкажіть дітям, що зафарбовувати куля потрібно, враховуючи і як би повторюючи його форму (тобто закругленими лініями). На олівець не слід занадто сильно тиснути. Рухи руки повинні бути легкими. І, звичайно, не слід виходити за контур малюнка. Але, все-таки, для дошкільнят краще працювати гуашовими фарбами!

Помідор – поетапне малювання з дітьми овочів

Намалювати помідор дуже просто! Його практично куляста форма і однорідний колір легко передається на папері. Щоб у нас вийшов все-таки не червоний кружечок, а помідор, додамо білі відблиски і зелені листочки. Зверніть увагу дітей, що листочки схожі на зірочку.

Схема поетапного малювання з дітьми помідора.

Редиска і ріпка – поетапне малювання з дітьми овочів

Редиска – теж нескладний за формою овоч. Складність може представляти тільки її розфарбовування – рожева редиска, поступово переходить в білий хвостик. Якщо де пофарбувати ліловим, фіолетовим кольором весь коренеплід, то вийде буряк. Схожим чином можна намалювати і ріпку. Але вона, скоріше, не куля, а еліпсоїд. Так що на папері зображати її потрібно овалом. А фарбувати, відповідно жовтим.

Схема поетапного малювання з дітьми редиски.

Цибуля – поетапне малювання з дітьми овочів

Ще один «круглий» овоч. Але тут це вже не так очевидно, як у помідора. На малюнку цибулю з зеленими «стрілками». З точки зору кулінарних якостей ріпчастої цибулі – це не здорово. Але зате дуже ошатно.
Схема поетапного малювання з дітьми цибулі.

Капуста – поетапне малювання з дітьми овочів

Хоча сумнівів в тому, що качан капусти – це куля у дітей не виникає, це для них досить складний об’єкт для малювання. Вся справа в одежинах-листочках. Як у загадці сто одежинок – і все без застібок. Тому пропонуємо зробити малюнок капусти менш реалістичним, більш декоративним.

Схема поетапного малювання з дітьми капусти.

Огірок – уже зовсім не куля. Це дуже витягнутий еліпсоїд. На плоскому малюнку огірочок перетвориться в овал. За формою огірок – один з найпростіших овочів. Але розфарбувати його так, щоб вийшов не зелений овал, а саме огірочок – досить складно. Тут допоможуть точки або завитки – це «пухирці» на огірочки.

Схема поетапного малювання з дітьми огірка.

Морква – поетапне малювання з дітьми овочів

Морквина – це конус. На площині вона перетвориться в трикутник у якого ми потім закруглимо коротку сторону.

Схема поетапного малювання з дітьми морквини.

Як намалювати овочі

За такими схемами можна намалювати овочі поетапно олівцем :

Малюємо обриси перцю, редиски, огірків, помідорів, цибулі

Прорисовуємо детально кожен овоч.

Прорисовуємо більш чітко основні лінії і видалити зайві лінії гумкою.

Закінчуємо малюнок, розфарбувавши овочі кольоровими олівцями.

Намалювати овочі олівцем або фарбами найлегше по готовими схемами.

Спробуємо намалювати огірок.

На зображенні нижче розташовано два огірка.

Почнемо їх малювати з нанесення грубими лініями обрисів огірків.

Потім вносимо характерні деталі і починаємо працювати кольоровими олівцями, відразу передаючи і колір, і світло, і тіні.

Красивими виходять на малюнках і помідори.

Також загальними лініями визначимо габарити, потім уточнимо форму, намалюємо хвостик і позначимо місце для відблиску.

починаємо штрихування простим олівцем по формі. виділяючи тінь, не забуваючи про рефлекс.

Дивіться відмінні покрокові майстер-класи малювання помідора нижче:

Можна запропонувати ось таке поетапне керівництво з малювання набору овочів в ємності. Це стандартний річний набір на дачі – кольорова капуста, огірки, перець, помідори та інші.

Спочатку треба б розкреслив осі симетрії, що б було за що робити “прив’язку” загального фора і перспективи.

Тепер стверджуємось в правильності форм і стираємо зайві (допоміжні) лінії.

Акцентуємо чіткість і контраст.

Насправді намалювати овочі дуже просто.

Пропоную ознайомитися з нескладними поетапними уроками, які будуть зрозумілі навіть маленьким дітям.

вчимося малювати буряк:

вчимося малювати болгарський перець:

вчимося малювати цибулю

вчимося малювати капусту:

Намалювати овочі не складно, якщо уважно вивчити їх будову і форму, то з цим завданням впорається навіть дитина.

Отже наприклад малюнок болгарського перцю. Починаємо з зображення самого овоча, після домальовує йому плодоніжки.

Тут важливо надати схожу форму із закругленими краями.

Прорисовуємо плодоніжки і краю перцю.

Штріхуем перець і растушевиваем до однорідності.

А ось схема поетапного зображення томата.

Пропоную на додаток до відповідей зробити малюнок такого корисного і улюбленого багатьма овоча, який називається кабачок.

Малюємо на першому етапі його подовженої форми (контури).

Далі розфарбуємо зеленим кольором.

Потім можна домалювати смужки і пару листочків на гілочці.

малюємо баклажан

На сьогодні наш урок малювання фруктів і овочів закінчено. Якщо вам сподобалося ви можете подивитися і другі статті. Там теж багато цікавого!

Відео – як намалювати фрукти і овочі

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Q&A - "У вас питання? - У нас відповідь!"
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: